Team Cricket


Masters

1st Place:  Camden                      Scott Pechota

​                                                      Lyle Campbell

                                                      Mike Hinton

                                                      Mike Scott


2nd Place: Pechotas Unicorns      Matt Anderson

                                                      Steve Mindham

                                                      Brandon Schirmbeck

                                                      Scott Spurgeon


Level 1

1st Place:  VK Shooters                Butch VanKampen

​                                                      Matt VanKampen

                                                      Mike Dierks

                                                      Jimmy Jones


Level 3

1st Place:  Jodys                          Matt Gassen

                                                     Ryan Gladwell

                                                     Clayton Davis

                                                     Myles Schwab


2nd Place: 3 in the B Hole            Sean Gray

                                                     Gene Leaman

                                                     Mitchell Livingston

                                                     Nick Galvin


Level 4

2nd Place: Mad Hatters                Josh Boblett

                                                      Wade Hambleton

                                                      Courtney Boblett

                                                      Stacey Hambleton


​                                                       

IOMA STATE DART TOURNAMENT FEBRUARY 8-12, 2017

CAMDEN WINNERS

Doubles 501

Masters

1st Place: Last Call  Scott Pechota & Mike Hinton


Level 1

3rd Place: King Ryno  Ryan Bredekamp & Nate Clasen

4th Place: Ginyu Force  Randy Murphy & Ira Miller


Level 3

1st Place: Darts on the Floor 2  Troy Michalec & Jerry Zieser

3rd Place: The Game  Paul Ferris & Dan Scheuermann


Level 5

3rd Place: Broadston n Ford  Rick Broadston & Tom Ford

4th Place: Sticks N Stones 2  Bricen Lane & Ryan Solomon


Level 6

1st Place: Myles Deep  Clayton Davis & Myles Schwab

4th Place: Jodys  Matt Gassen & Ryan Gladwell


Level 7

2nd Place: VK Shooters  Matt VanKampen & Shay Tebbe


Level 9

1st Place: Queen B's  Monica Plum & Barb Ribeiro

4th Place: Just Let It Happen  Brooke Bosier & Jon Moses


Level 11

1st Place: Bullshitters  Jon Cahalan & Jason Riley




Singles Cricket

Masters

3rd Place: Brandon Schirmbeck


Level 1

1st Place: Daniel Holmes

2nd Place: Jon Moorhead

4th Place: Jake Anderson


Level 2

1st Place: Neil McDowell


Level 4

2nd Place: Ryan Soloman

4th Place: Chris Sankot


Level 5

3rd Place: David Snyder

4th Place: Nate Clasen


Level 8

3rd Place: Andrea Blythe


Level 9

1st Place: Jon Moses

3rd Place: Courtney Boblett


Level 10

2nd Place: Liza Volvoda

3rd Place: Cynthia Hawkins

Copyright ©2017 Camden Amusement

FOLLOW US:

Doubles Cricket


Level 1

2nd Place: King Ryno  Ryan Bredekamp & Nate Clasen


Level 2

2nd Place: Daves Bar  Ryan Anderson & Justin Wood


Level 3

2nd Place: The Killer B's  Rob Bertling & Burke Schrader

3rd Place: Sticks n Stones 2  Bricen Lane & Ryan Solomon

4th Place: Dart Bags  Jeff Beck & Rodger Hull


Level 4

1st Place: First Place  Jenny Myers & Josh Snyder


Level 6

2nd Place: Jodys  Matt Gassen & Ryan Gladwell

4th Place: High Life  Brian Barnard & Justin McNabb


Level 11

4th Place: Bullshitters  Jon Cahalan & Jason Riley


Team 501


Masters

4th Place:  Camden                      Scott Pechota

​                                                      Lyle Campbell

                                                      Mike Hinton

                                                      Mike Scott


Level 2

1st Place:  Red Shoe Mafia          Mike Peterson

                                                      Eric Schulz

                                                      Jenn Schulz

                                                      Jeff Wold


2nd Place: Burning P Hole           Jenny Myers

                                                     Josh Snyder

                                                     Chad Myers

                                                     Donnie Wetzel


Level 3

1st Place: The Four Horseman    Jon Cahalan

​                                                     Jason Riley

                                                     Rob Bertling

                                                     Tom Cisler


4th Place: Emerson Const           Rick Emerson

                                                     Jeremy Hochstetler

                                                     Brian Barnard

                                                     Justin McNabb